Projekt Digitální mapa Brna získal prestižní ocenění

Ve středu 29. 6. se na Esri User Conference v kalifornském San Diegu předávaly ceny Special Achievement in GIS (SAG) Award za významný přínos v oblasti geografických informačních technologií. Podle informací ze stránek Esri jsou na tuto cenu každým rokem nominovány tisíce projektů z celého světa, z nichž pak oceněné vybírá osobně Jack Dangermond, prezident a zakladatel společnosti Esri. Jsme velmi potěšeni, že jedním z oceněných projektů pro rok 2016 je Digitální mapa Brna (DMB).

Ocenění Special Achievement in GIS (SAG) Award se uděluje za významný přínos v oblasti geografických informačních technologií. Pro město Brno se jedná již o druhou cenu - v roce 2009 získal SAG brněnský městský GIS.

Jedním z hlavních cílů projektu DMB bylo zvýšení úrovně a efektivity správy geodat na území města Brna a současně významně zlepšit kvalitu dat samotných. O tom, jak se podařila harmonizace jednotlivých datových vrstev, se můžete přesvědčit v krátkém videu níže. Podrobné informace o projektu pak naleznete v článku Digitální mapa Brna – jednotný systém tvorby a údržby dat (ArcRevue 01/2016).

Jedním z cílů projektu DMB bylo zlepšení kvality dat. Výsledek harmonizace jednotlivých datových vrstev si můžete prohlédnout v tomto krátkém videu.

Pro naši společnost se jedná již o čtvrtý projekt, který tuto prestižní cenu získal (2012: Informační systém Státního mapového díla, 2010: Digitální mapa Prahy, 2009: GIS města Brna).

Menu
Nahoru Domů